V čom Králujeme?

Novinky

Flair Bartenders Asociation

Service First | Flair Second | Competition Always

V roku 1997 na veľkej Flairovej súťaži v tom čase QUEST v Orlande na Floride v USA sa malá skupinka vášnivých a talentovaných barmanov rozhodnutých pracovať spoločne na zorganizovaní a spájaní iných súťaží všade po svete. Veľa z nich začalo organizovať miestne eventy alebo regionálne súťaže. S touto snahou a výkonom sa zrodila FBA ( Flair Bartenders Asociation ) a okamžite začala rásť, začalo pribúdať čoraz viacej členov z celej USA, Európy, Afriky a Ázie.

Pomaly začala rásť až sa vypracovala na najznámejšiu Flairovú Asociáciu na svete. Naša asociácia má zastúpenie po celom svete formou Ambasádorov. Slovenskú Republiku zastupuje profesionálny Flair bartender Martin ,, Lastday,, Ryljak. Keď uvidíte skratku FBA ( Flair Bartender Asotiation ) tak už budete vedieť, že ide on najprestýžnejšiu Flairovú asociáciu na svete. Samozrejme zaručuje svoje kvality.

Morghan

Cognac / Armagnac / Pineau des Charentes

K oňak (Cognac) je najkvalitnejším nápojom svojho druhu a vôbec najznámejším typom brandy na svete. Aby sa destilát mohol nazývať koňak (cognac) musí spĺňať prísne pravidlá organizácie BNIC.

Armaňak (Armagnac) sa začal vyrábať skôr než koňak avšak je menej známy. Dôvodom slabšej popularity armaňaku je chýbajúce zastúpenie veľkovýrobcov, ktorý by investovali do propagácie. Tento najstarší vínny destilát pochádza z Francúzska z regiónu Gaskonska.

P ineau des Charentes, legenda o vzniku Pineau vraví, že jeden z vinárov omylom nalial hroznovú šťavu do sudu s koňakom. O niekoľko rokov zistil, že sa vo vnúrti skrýva neobyčajne ušľachtilý nový nápoj - Pineau des Charentes alebo jednoducho Pineau.

www.morghan.sk